Самостійна установка міжкімнатних дверей – завдання непросте, але цілком доступне навіть для людини, яка ніколи раніше таким не займалася. Це зекономить вам кошти, які ви мали б віддати майстрам, і дозволить виконати усе із тією відповідальністю, якої потребує процес. Для того, щоб усе вдалося, потрібно чітко виконати три умови:

  • занотувати, запам’ятати чи записати послідовність дій;
  • правильно підібрати конструкцію під розміри отвору, або під час ремонту чітко підігнати розміри отвору під розміри міжкімнатних дверей, які доведеться встановлювати самому.
  • підготувати добрі інструменти: викрутку, шуруповерт, будівельний рівень, ножівку для дерева; а також купити необхідні матеріали: монтажну піну, саморізи і клини.

Якщо раніше вам ніколи не доводилося працювати із таким монтажем, врахуйте також можливі складнощі, які виникатимуть через недосвідченість:

  1. Потрібно буде правильно провести усі заміри і врахувати рівень вологості у приміщенні;
  2. Доведеться підганяти петлі під конструкцію.

Щоправда, якщо врахувати, скільки коштує установка міжкімнатних дверей у професіоналів, можливість зробити все самостійно здається особливо привабливою перспективою.Установка міжкімнатних дверей

Обираємо міжкімнатні двері для установки і фурнітуру

Колір, матеріал и навіть спосіб відкривання – усе має значення під час покупки такої конструкції. Тому варто взяти до уваги кілька простих рекомендацій:

1) оцінюючи довговічність полотна, звертайте увагу на термін гарантії виробника та сертифікати якості;

2) не намагайтесь підібрати полотно до старої коробки – під час монтажу міжкімнатних дверей вас може чекати фіаско. Краще придбати одразу весь комплекс, де кожна складова буде гармонійно поєднуватися з іншою;

3) не економте на фурнітурі: від її якості залежить успішність результату.

Ви можете придбати полотно з масиву, з МДФ або мазонітове. Перший різновид найдорожчий і довговічніший, останній – найдешевший і з терміном експлуатації до 10 років. Монтувати простіше мазонітові вироби, бо вони легкі і не вимагають укріплених петель. Проте масивні варіанти прослужать довше і вигляд матимуть солідніший.

Перед тим як встановити міжкімнатні двері самому, варто також подбати про підбір якісної фурнітури:

  1. петлі краще обирати сталеві з хромовим або нікелевим покриттям – вони вважаються найміцнішими і найнадійнішими;
  2. звертайте увагу на те, в яку сторону відкриваються обрані петлі, або обирайте універсальний варіант, який дозволить у майбутньому відчиняти полотно у будь-яку сторону;
  3. під час вибору ручки віддавайте перевагу сталевим або латунним пропозиціям – вони приймають температуру приміщення.

Враховуйте стиль конструкції і її вагу, тоді всі комплектуючі працюватимуть максимально ефективно.Установка міжкімнатних дверей

Поетапна інструкція із монтажу дверної коробки і міжкімнатних дверей

Установка міжкімнатних дверей складається з таких етапів як підготовка, збірка коробки, монтаж коробки, монтаж полотна дверей, установка добірного елемента, установка лиштви. При цьому існують різні способи виконання таких робіт:

  • кріплення коробки із застосуванням монтажних підвісів;
  • кріплення під петлями;
  • кріплення на анкерах чи шурупах;
  • кріплення шляхом надягання коробки на закріплені в отворі головки саморізів:
  • кріплення із використанням клинів та розпірок.

Останній спосіб монтажу міжкімнатних дверей сьогодні є одним із найпопулярніших. Тому саме зараз розглянемо його більш детально, зупиняючись на кожному етапі виконання роботи:


  1. Відріжте укоси під кутом 45 градусів і, приклавши їх до полотна, позначте, де будуть петлі. Далі необхідно зробити заглиблення для петель на дверному полотні, залишаючи по 20 см знизу і зверху від краю петлі до краю полотна. Вкладіть петлі і скористайтеся само різами, щоб їх закріпити.
  2. Перед тим як правильно встановити міжкімнатні двері, потрібно точно вмонтувати коробку в отвір. Для цього скрутіть шурупами елементи коробки і розмістіть її на підлозі. Перевірте, чи витримані зазори 3-5 мм між коробкою і безпосередньо полотном. Також позначте місця, де потрібно буде розташувати петлі на коробці.
  3. За допомогою клинів зафіксуйте верхню частину коробки у отворі. Скористайтесь будівельним рівнем і перевірте, чи витримані вертикалі та горизонталі. Після цього зафіксуйте нижню частину коробки.
  4. Інструкція по самостійній установці міжкімнатних дверей передбачає обов’язкову перевірку зазорів для правильно відкривання-закривання полотна, перш ніж заповнювати периметр монтажною піною. Строго не рекомендується знімати клини до повного висихання піни, оскільки вона має здатність змінюватися в об’ємі. Після її висихання клини можна витягнути. А залишки піни – зрізати.
  5. Далі слід встановити безпосередньо полотно. Цей процес може виявитися складнішим, аніж здається на перший погляд. Щоб усе пройшло вдало, фіксуйте полотно одночасно на всі петлі.
  6. Установка лиштви — останній етап. Для її кріплення потрібно зробити надрізи під кутом 45 або 90 градусів. На поверхню нанесіть силіконовий герметик. Прикладіть лиштву і зафіксуйте невеличкими цвяхами.

Якщо по завершенні всіх робіт конструкція працює неправильно, для прикладу, стулки відкриваються самостійно, варто провести роботу над помилками. Причин може бути декілька:


  • порушена вертикальність монтажу – тоді усі роботи потрібно зробити знову;
  • не витримані вимоги до зазорів – необхідно заглибити петлі у коробку або навпаки.

Установка міжкімнатних дверей своїми руками справа непроста, але якщо ви зможете її виконати якісно і акуратно, результат обов’язково потішить. Саме тому досвідчені майстри радять не поспішати і зайвий раз перевіряти усі параметри. Обов’язково користуйтеся будівельним рівнем на кожному етапі. Як каже народна мудрість: сім разів відмір і тільки один раз відріж. Значно краще зайвий раз перевірити вертикальність і точність параметрів на етапі кріплення, аніж потім починати усю роботу спочатку.

Источник: perfect-okna.com.ua

Як встановити міжкімнатні двері самому якісно?

Про це і піде мова далі.

Встановлення міжкімнатних дверей своїми руками -Заміри

Як правильно встановити міжкімнатні двері, якщо є старі двері, зняти лиштви. Зробити це можна за допомогою лапи і молотка. Потрібно вставити обценьки в щілину між лиштвою і дверною коробкою, зробити кілька ударів молотком, щоб збільшити щілину. А далі слід докласти зусиль в різних місцях по довжині лиштви, щоб відірвати її від дверної коробки.


Найоптимальніший спосіб зняти заміри – орієнтуватися на розміри старої коробки. Якщо ж її немає в отворі, тоді необхідно в декількох місцях виміряти ширину і висоту. Вибираємо найменше значення. Фахівці рекомендують від цього значення віднімати близько 10 см, щоб отримати габарити дверного полотна.

При знятті вимірів по старій коробці, пам’ятайте про те, що сучасні зразки кілька тонше. Як правило, товщина складає 1,5 см. Виходить, ширина полотна разом з коробкою вважається так: ширина полотна плюс подвійна товщина коробки (зліва і справа) плюс невеликий зазор між коробкою і полотном. Наприклад, полотно має ширину 80 см, тоді отримуємо такий розрахунок:

80 + 1,5 х 2 + 0,4 х 2 = 83,8 см.

Як правильно встановити міжкімнатні двері-підготовка полотна.

Вважаємо, що ми вже отримали полотно і дверну коробку, на підставі зроблених замірів. Тепер необхідно переходити до активних дій. І починати варто з полотна.

Для роботи потрібні такі інструменти:

  • гостра стамеска;
  • молоток;
  • рулетка;
  • дриль з насадкою для вкручування саморезов, зі свердлом по дереву, діаметр якого менше розміру саморіза.

Здійснюючи встановлення міжкімнатних дверей своїми руками, ми не будемо використовувати дороге фрезерне обладнання, застосовуючи лише стандартні інструменти, доступні широкому колу. А якщо у вас є можливість скористатися таким верстатом, завдання на певних етапах спроститься і прискориться.

При цьому потрібно така фурнітура:

  • петлі;
  • засувка з ручками.

Отже, оглядаємо дверне полотно. Найчастіше ушкодження можуть бути на крайках, тому потрібно їх гарненько оглянути. Якщо є якісь проблемні місця, слід продумати, яким чином краще розташувати полотно по відношенню до отвору і коробці, щоб приховати недоліки.

При виборі петель рекомендується використовувати не врізні, а накладні петлі, тоді буде потрібно менше маніпуляцій при самостійному монтажі, а якість вийде вище.

накладні петлі

Дверні петлі навішуються, відступивши від верхнього і нижнього краю полотна по 20 см. Прикладаємо по черзі в цих місцях накладні петлі (використовується менша, внутрішня частина накладної петлі). Робимо позначки. Для цього підійде олівець. Якщо ж використовується темний матеріал, наприклад, популярний зараз венге, тоді доведеться підбирати альтернативу. Наприклад, використовувати кулькову ручку, вдавлюючи мітки.


як встановити міжкімнатні двері самому

За цими мітками, за допомогою дрилі, робимо отвори, попередньо поставивши двері горизонтально, торцем вниз. Можна робити їх зовсім невеликими по довжині, цього буде достатньо. Тепер потрібно приміряти петлі і закріпити їх, використовуючи по два саморіза (з комплекту). Робити це найкраще тим ж дрилем з хрестоподібною насадкою або шуруповертом. Не варто вкручувати всі саморізи, оскільки петлі доведеться ще знімати.

Якщо використовуються врізні елементи, тоді в полотні доведеться робити поглиблення.

Далі здійснюючи, встановлення міжкімнатних дверей своїми руками, підготуємо місце для установки в полотні засувки. Вважається, що її розміщують на відстані в межах 90-120 см від підлоги. Вибираємо оптимальну для себе і членів сім’ї висоту. Якщо є маленькі діти, то, швидше за все, краще розмістити засувку вище.

Отже, полотно потрібно перевернути (представляємо, як вона буде працювати в підсумку, щоб не переплутати верх і низ). Прикладаємо до торця засувку, потрібно окреслити її габарити. Далі за допомогою стамески і молотка робимо поглиблення, стежимо за вертикальністю дій. Можна його попередньо просвердлити. Як правило, в місці, де передбачається такий елемент, виробники додають шматок дерева. Це в тому випадку, якщо використовується не масив, а, наприклад, МДФ.


встановити замок у двері

Перевіряємо, щоб серцевина добре входила. Далі потрібно зробити поглиблення для кріплення. Робимо його обрис і, дотримуючись товщини металу, створюємо такий неглибокий осередок. Залишається вставити серцевину засувки, перевірити. Якщо все добре (вона входить в полотно, не виступає за межі торця), можна закріплювати саморізами (є в комплекті), попередньо просвердливши отвори. Ручки будемо встановлювати пізніше, щоб не заважати збірці коробки.

Збірка коробки- як встановити міжкімнатні двері.

Нам будуть потрібні інструменти:

  • стамеска;
  • молоток;
  • дриль з насадкою для вкручування саморізів, зі свердлом по дереву, діаметр якого менше розміру саморіза;
    ножовка по металу.

Один з найвідповідальніших етапів встановлення міжкімнатних дверей своїми руками, вимагає особливої ​​уваги. Оскільки ми не використовуємо дорогого устаткування, то і дискова пилка не застосовується, а значить, якісно відрізати елементи коробки під 45 градусів не вийде, навіть якщо використовувати стусло. Ми зробимо по-іншому. У верхніх і нижніх планках будуть вирізані виступаючі елементи під закріплення вертикальних планок.


збірка дверної коробки

Починати потрібно з планки, на якій повинні знаходитися петлі. Відрізаємо верхню частину під прямим кутом, використовуючи ножівку по металу (вона забезпечить більш якісні края). Прикладаємо до торця, щоб визначити розташування «звороток» петель. Слід розміщувати планку так, щоб вона трохи висувалася над верхнім краєм полотна – десь на 4 мм.

Наносимо позначки, за якими прикладаємо петлі. Відзначаємо, де будуть знаходитися саморізи, просвердлюємо отвори. Закріплюємо петлі, використовуючи по 2 саморіза.

Тепер потрібно відрізати верхню планку коробки. У ній якраз і доведеться зрізати виступ. Спочатку обрізаємо край планки, щоб він був рівним і перпендикулярним по відношенню до її довжини.

Докладаємо верхню планку до планки з петлями строго перпендикулярно, розмічаємо. За мітками акуратно зрізаємо виступ на необхідній відстані від краю, а потім стамескою вирізаємо, щоб отримати плоску основу. Приміряємо його, щоб не було зазорів при збиранні.

Робимо отвори, щоб потім двома саморізами скріпити вертикальну і горизонтальну планку коробки. Робити збірку потрібно акуратно, щоб кут не з’їхав. Аналогічно робимо з іншими кутами, пам’ятаючи про необхідний зазор – від дверного полотна має зберігатися відстань близько 4 мм. Знизу він може бути більше, оскільки двері з часом можуть просісти.


як правильно встановити міжкімнатні двері

Коли коробка зібрана, перевіряємо зазори і якість відкривання-закривання полотна. Тепер можна зняти петлі з коробки і встановити зручно полотно, щоб закріпити ручки для засувки. Для цього попередньо потрібно зробити мітки під саморізи, а потім зробити отвори. Закріплюємо ручки. Звернемо увагу, що в більшості випадків є можливість додаткового їх закріплення наскрізними шурупами. Це підсилює ручки, протидіє пошкодженню полотна при недбалому використанні, додатку надмірного зусилля при відкриванні дверей.

Демонтаж старих дверей.

Перед початком встановлення міжкімнатних дверей, потрібно здійснити демонтаж старих дверей. Спочатку знімаємо полотно, відкручуючи саморізи, за допомогою яких кріпляться петлі, якщо вони нероз’ємні. Далі потрібно зробити розрізи за допомогою пилки посередині вертикальних стійок. Як правило, цього достатньо, щоб виламати коробку по частинах, використовуючи обценьки і молоток.

Підготовка отвору-встановлення міжкімнатних дверей.

Потрібно очистити отвір від залишків коробки, оздоблювальних матеріалів, щоб нічого не заважало встановленню. Далі необхідно рулеткою виміряти габарити нової коробки і співвіднести їх з розмірами отвору. Якщо є нестиковки, їх слід усунути.

Установка коробки-як встановити міжкімнатні двері самому.

Ще один складний етап встановлення міжкімнатних дверей своїми руками. Коробку потрібно встановити до краю тієї сторони отвору, куди будуть відкриватися двері. Слід домогтися такого ефекту, щоб коробка зберігала рівень, при цьому не виступала і не впадала по відношенню до площини стіни. Якщо не дотриматися рівня, двері будуть мимовільно відкриватися або закриватися, чого фахівці намагаються уникати. При розбіжності площини коробки з площиною стіни будуть проблеми з установкою наличників.

Ми розглянемо, як виконати монтаж дверної коробки, використовуючи прихований спосіб. Монтаж дверної коробки реалізується просто. Кріплення саморізами здійснюється в трьох місцях:

  • в зоні кріплення двох петель (отвори робляться так, щоб головки саморізів закрилися петлями);
  • в зоні «зворотки» засувки (поглиблення, куди буде входити язичок).

Отже здійснюючи монтаж дверної коробки, спочатку робимо отвори в районі петель, закріплюємо коробку, стежачи за рівнем. Потім потрібно навісити двері і зробити «зворотку», використовуючи стамеску і молоток. У цьому місці робимо отвір, щоб закріпити коробку.

монтаж дверної коробки

Між коробкою і отвором необхідно вставляти дерев’яні кілочки, які дозволять жорсткіше зафіксувати конструкцію. Після закріплення перевіряємо, як відкриваються і закриваються двері.

Установка добірних планок-“як встановити міжкімнатні двері”

Тепер потрібно встановити додаткові планки. Найчастіше їх доводиться обрізати по ширині. Потрібно точно виміряти відстань від коробки до краю стіни в кількох місцях. Ці значення можуть бути різними, а значить, ширина країв додаткової планки буде відрізнятися.

Монтаж добірних планок в дверному отворі

Рекомендується спочатку зафіксувати верхню горизонтальну планку, а потім по черзі готувати і закріплювати інші.

Коли добірні планки будуть встановлені, необхідно заповнити простір між коробкою і отвором, використовуючи монтажну піну. Краще вибрати склад, який не сильно збільшується в об’ємі, щоб уникнути перекосів конструкції, якщо раптом піна розшириться, скрививши частину конструкції.

Монтаж лиштви.

Після цього можна  проводити монтаж лиштви. Є кілька способів, як виконати монтаж лиштви, щоб елементи кріплення були непомітні. Можна взяти цвяхи (довжиною 2-3 см), зрізати капелюшки. Вбити їх в стіну (якщо вона дерев’яна) і в коробку зрізаною стороною. А потім з їх допомогою зафіксувати лиштви. Такий спосіб небезпечний появою тріщин в матеріалі, тому надійніше зробити фаски під саморізи і з їх допомогою закріпити налічники. Капелюшки можна легко приховати, використовуючи спеціальні аксесуари (потрібного кольору), доступні в кожному будівельному магазині.

Монтаж лиштви

Верхню горизонтальну планку і дві вертикальних можна поєднувати під 45 градусів. Якщо немає станка або стусла під рукою, можна зробити і 90 градусів, обрізаючи вироби під прямим кутом.

налічник під прямим кутом

Все, тепер ви знаєте, як правильно встановити міжкімнатні двері самому. Можна насолоджуватися результатом роботи як в естетичному, так і в практичному плані!

Источник: interiorfor.com

Краткий обзор предстоящих работ + подготовка

Дверь, конечно, не сверхсложная техническая система, но и не простая доска, закрывающая входное «отверстие». Должна она без лишних усилий закрываться, не открываться самопроизвольно, «терпеть» нервные срывы любителей похлопать, не разваливаясь на части. Для того чтобы конструкция достойно справлялась с обязанностями, самостоятельному домашнему мастеру нужно будет:

  • собрать коробку – несущую основу конструкции;
  • оснастить полотно и коробочный брус требующейся для пользования фурнитурой – петлями, простой ручкой или защелкивающимся аналогом с пружинным механизмом;
  • идеально выставить и закрепить в проеме коробку;
  • навесить полотно, при необходимости выполнив предварительную регулировку;
  • отделать наличниками результат труда.

Кроме первых двух этапов, первенство между которыми технологиями не продиктовано, все остальные действия надо проводить в четкой последовательности, предварительно выяснив, как правильно установить межкомнатные двери согласно строительным нормам.

Как установить деревянную дверь

Процесс установки в подробностях

Ряд пластиковых и металлопластиковых дверных блоков поставляется в полной боевой готовности к креплению в проеме. С ними все ясно.

Рассмотрим вариант с несобранной в единый элемент коробкой, представшей перед взором мастера в виде набора коробочных деревянных брусков произвольной длинны, полотна и необрезанных в размер планок для наличников.

Варианты сбора коробки

Сооружение коробки – наиболее кропотливый и ответственный процесс. Малейшие отклонения в ее сборке повлекут, как минимум осложнения в эксплуатации, как максимум покупку нового материала. На данном этапе надо забыть о лени, и проводить все измерения с особым тщанием буквально семь раз.

Хозяева, желающие выяснить, как установить дверь своими руками в проем межкомнатной перегородки, могут сделать основу без порога в форме литеры П. Для этого потребуется три бруска:

  • притворная стойка (она же брус);
  • петельный брус;
  • притолочная планка.

Если есть желание сделать основу с порогом, к перечисленному комплекту добавится равнозначный по толщине нижний брус-планка. Тогда коробка в сборе будет напоминать прямоугольник.

Ка правильно установить межкомнатную дверь своими руками

Задача исполнителя:

  • точно вымерить размер проема и полотна;
  • рассчитать размеры стоек и притолоки с учетом необходимости обеспечить технологические зазоры;
  • четко отпилить и соединить отдельные бруски в единое прочное целое.

Толщина самостоятельно закупаемого коробочного бруса должна быть не меньше толщины полотна.

Замеры необходимо выполнять одной рулеткой. Мерить и полотно, и проем по длине с левых и правых сторон отдельно, не полагаясь на обязательную их «зеркальность». Выявленные отклонения обязательно учитываются в дальнейшей работе.

Что учесть при замерах:

  • С внешних сторон петельного, притолочного, притворного бруса, контактирующих с плоскостями проема, должен быть оставлен зазор для монтажной пены в 1 см.
  • С их внутренней стороны тоже должен быть зазор в 0,3 см. У коробок с порогом этот зазор выдерживается по всему периметру.
  • Между нижней плоскостью дверной конструкции без порожка и полом необходимо оставить «щель». Над линолеумом 0,8 см, над ворсистым ковролином 1,5 см, в среднем 1,0 см.

Точки для отпиливания вертикальных стоек, то есть реальные размеры дверного просвета с коробкой, находим с внутренней стороны бруса.

При недостаточных габаритах проема, его нужно увеличить. Если проем слишком велик, его уменьшают, набивая вдоль конфигурации П нарезанный в размер гипсокартон.

Как установить межкомнатную дверь самостоятельно

Как лучше запилить брус для коробки?

Для производства запилов лучше воспользоваться торцовочным станком, но в качестве альтернативы подойдет стусло с ручной ножовкой. По традиции технология установки межкомнатных дверей предлагает домашним мастерам два способа соединения элементов коробки:

  • С запилом вертикальных стоек и притолоки под углом в 45º. Довольно сложный вариант для неопытного столяра, требующий внимания и скрупулезности. Правда тщательно выполненная состыковка выглядит очень красиво. Для соединения элементов используются саморезы. Отверстия для них сверлят насквозь перпендикулярно срезу. Все отверстия под шурупы в элементах дверной конструкции из МДФ делают заранее, чтобы избежать порчи заготовок. Сверлят их не до конца сверлом с диаметром, равным 3/4 диаметра устанавливаемого крепежа. Саморезы для дверей МДФ нужно подобрать с нарезкой по всему стволу до головки.
  • С углом запила в 90º. Самый простой способ, для осуществления которого подойдет мелкозубчатая ножовка. Размер внутренней вертикальной линии брусков будет суммой длины полотна, 3 мм сверху и 3 мм снизу, если дверь с порогом. Для двери без порога снизу оставляют 10 мм (8-15 мм). Притолочная перекладина крепится к вертикальным стойками двумя саморезами с каждой из сторон. Вычисляя ее размер, нужно помнить, что между притворным и петельным брусом должно быть расстояние, равное сумме ширины полотна и 6 мм, требующихся для двух боковых зазоров.

Для порога брус запиливается только под прямым углом.

Технология установки межкомнатных дверей

Собирать коробку нужно на горизонтальной поверхности. Подойдут два поставленных рядом стола или пол, устеленный картоном.

Установка дверной фурнитуры

Обустройство внутреннего пространства сопровождается обязательным этапом крепления функциональной фурнитуры.

С целью обеспечения беспрепятственной эвакуации в экстренных случаях входные двери должны открываться наружу.

Дверные петли могут быть, как правыми или левыми, так и универсальными. Мы привыкли, что они обычно представляют собой флажковую конструкцию, требующую аккуратной врезки. Однако приобрести сейчас можно устройства, не требующие срезания шпона или ламинированной поверхности под флажок на толщину петли.

Стандартным отступом от верхнего и нижнего края полотна считают 20 см с вариациями в обе стороны по 5 см. Если используется третья петля, ее располагают в 50ти см от верхней линии полотна.

Место крепления петли к коробке рассчитывают с учетом технологического зазора. То есть, от верха петельного бруса нужно отступить не 20 см, а 23.3 см.

«Посадочные площадки» для петель должны обеспечить установку флажка заподлицо с коробкой и полотном. Выбирают их фрезой и дорабатывают стамеской. Можно всю работу выполнить только стамеской. Как производится врезка петель, продемонстрирует ролик:

Большинство самостоятельных установщиков дверей убеждено, что удобней крепить фурнитуру до сбора коробки, так как на петельном брусе нужно тоже выбрать шпон под петли. Однако данную операцию можно провести и на собранной основе.

Также, полезно будет посмотреть видео о врезке замка:

Место расположения ручки с защелкивающимся механизмом определяет хозяин. Стандартным считается расстояние от 0,9 м до 1,2 м от пола.

Установка и крепление коробки в проеме

Опытные мастера, отлично знающие, как правильно установить дверь, рекомендуют анкера, применяемые для фиксации коробки в проеме, закрывать сверху флажками петель и ответной планкой замка.

На трех мощных и длинных саморезах дверная конструкция отлично будет держаться. Ведь соединение будет поддерживать еще и пена.

Установка входной и межкомнатной двери своими руками

Не забываем о том, что для ввинчивания шурупов в коробочный брус из МДФ нужно сделать предварительные отверстия. Собственникам бань, выясняющим как установить деревянную дверь, заранее кернить отверстия в брусе и полотне не нужно. Сверлить короб из древесины можно без предварительной подготовки.

Итак, что дальше:

  • Собранную на горизонтальной поверхности дверную основу аккуратно (лучше вдвоем) поднимаем и располагаем в проеме.
  • Чтобы между коробкой и окружающей ее стеной осталась необходимый для запенивания сантиметровый зазор, устанавливаем нарезанные из остатков пиломатериала клинья.
  • Завинчиваем саморезы впотай.
  • Выравниваем основу по вертикальным и горизонтальным направлениям, проверяя положения уровнем и отвесом. Отклонения исправляем путем ослабления или завинчивания саморезов.
  • Навешиваем на петли полотно и проверяем работу дверной конструкции. Не должно быть перекосов и расхождений по величине зазора между коробочным брусом и полотном.
  • Коробку вдоль будущего слоя монтажной пены заклеиваем строительным скотчем, в зазор вокруг полотна вставляем картон, дверь закрываем.
  • Заполняем все полости вокруг коробки-основы профессиональной монтажной пеной с дозатором.

Запенивать желательно в несколько приемов с учетом всех рекомендаций производителя и степени разбухания состава. Дверью не нужно пользоваться, пока пена окончательно не застынет.

Стандартная технология установки двери

Как правильно установить дверь

Теперь можно считать, что собрать конструкцию и установить межкомнатную дверь своими руками вам удалось. И опыт получен, и впереди немало проемов, ожидающих заботливой хозяйской руки. Осталось только закрыть наличниками не слишком презентабельные швы, с технологией устройства которых стоит познакомиться отдельно.

Источник: stroy-banya.com

Установка межкомнатных дверей

Имея желание, умелые руки, необходимый набор инструментов и виде с подробным описанием процесса — сможет. Но для начала будет не лишним изучить все этапы монтажа в инструкциях и картинках, так как видео ролики обычно демонстрируют процесс очень сжато и коротко. Например, представленный ниже ролик вряд ли поможет новичку понять, что к чему.

Установка дверей межкомнатных: видео

Этапы

Это скорее памятка для тех, кто уже сталкивался с такой работой и хочет освежить в памяти, что и в какой последовательности делать. Тем же, кто впервые хочет самостоятельно это сделать , приходится пересмотреть множество записей, чтобы найти толковую.

Не теряйте времени — мы уже сделали это за вас. Каждый ролик снабжен кратким описанием, чтобы вам было проще во всем разобраться.

Этап первый — замеры

Сделать замеры проема для будущего полотна необходимо ещё до её покупки (см. Как выбрать двери). Какие параметры важны, что делать, если проем неровный — обо всем этом вы узнаете из этого ролика.

Двери межкомнатные — установка: видео

Этап второй — сборка коробки

Любая распашная устанавливается в коробку, которая должна точно подходить ей по размеру. О том, как на этом этапе происходит сборка — ролик, снятый опытным мастером.

Одновременно со сборкой коробки происходит врезка петель (см. Петли для межкомнатных дверей), что значительно упрощает монтаж. Советуем обратить особое внимание на то, что между коробкой и полотном по всему периметру должны оставаться зазоры по 2,5–3 мм — она должна закрываться свободно.

Поэтому при вычислении необходимой длины стоек, верхней перекладины и порога не забывайте добавлять эти миллиметры. В данном случае речь идет о двери с порогом. Пороги для дверей обязательно устанавливаются на двери в санузлы и входные.

В том случае, если вам необходимо установить  без порога, длина стоек рассчитывается таким образом, чтобы от низа полотна до уровня чистого пола оставался зазор 6–10 мм.

Межкомнатные двери — установка: видео

Этап третий — врезка замка

Врезка замка желательно должна происходить, когда полотно ещё не установлено в проем. О том, какие замки ставятся, и как правильно их устанавливать — следующий ролик.

Стоит отметить, что в межкомнатные двери редко устанавливают полноценные запирающие устройства. Чаще это бывают ручки с защелками. Их монтаж проще, чем монтаж замка, и при желании вы всегда сможете найти подробное описание процесса в сети, в том числе и на данном ресурсе.

Специалисты, профессионально занимающиеся установкой, пользуются для врезки замков специальными фрезами. Если у вас нет такого инструмента, можно обойтись дрелью со сверлом подходящего диаметра и стамеской с молотком. Ответная планка с отверстием для язычка защелки или ригелей замка устанавливается на коробку уже после того, как дверь установлена в проем.

Врезка замка в двери межкомнатные: видео

Этап четвертый — установка в проем

Это один из самых ответственных этапов. Чтобы ее не заклинивало, и чтобы она легко открывалась и закрывалась, необходимо установить её точно по уровню.

Как сделать это правильно, покажет ролик об установке.

  • Не забудьте подготовить клинья для фиксации блока в проем, строительный уровень для его выравнивания и крепежные элементы.
  • В деревянной стене коробка может быть закреплена обычными длинными саморезами.
  • Если же стены бетонные или кирпичные, лучше воспользоваться анкерными болтами или вбить в стену деревянные пробки для вкручивания саморезов.
  • Несколько иначе происходит установка в уже имеющуюся коробку. В этом случае приходится размечать положение петель, фиксируя ее в коробке вертикально, для чего вам потребуется помощник.

Установка двери межкомнатной: видео

Этап пятый — установка наличников

Наличники устанавливаются после полного высыхания монтажной пены, которой заполнены щели между коробкой и стенами проема. Как это делается — подробно расскажет следующий ролик.

Установка наличников на межкомнатные двери: видео

Как видите, здесь мастера тоже пользуются профессиональным инструментом, заменить который в домашних условиях может стусло и ножовка. В сети можно найти не только поэтапные уроки. Довольно подробно и понятно о том, как собрать — ролик, представленное ниже.

Видео: установка межкомнатной двери

Надеемся, что и эта статья, и подробные описания, данные в других разделах сайта, помогут вам легко справиться с поставленной задачей.

Источник: sdelaidver.com

Установка міжкімнатних дверей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.