Як позбутися від цвілі в будинкуЧорно-зелені розводи або плями цвілі на стінах та стелі не найкраща прикраса будинку. Але навіть якщо не розглядати це явище з естетичної точки зору, цвіль становить небезпеку для здоров’я людей. Як від неї позбутися? Давайте вияснимо у цьому матеріалі.

Що таке цвіль?

Цвіль, пліснява, грибок – це все назви грибка, що однаково добре поширюється і по каменю, і по цеглі, і по дереву. До того ж цей грибок токсичний.

Цвіль у квартирі – украй неприємна річ, а якщо ви тільки що зробили ремонт і цвіль знову з’явилася – подвійно не приємно. Цвіль з’являється на стінах, стелях і на вікнах. Зазвичай вона з’являється у вологих, приміщеннях з поганою вентиляцією. Від її появи ніхто не застрахований. Людина веде війну з цвіллю вже багато років, і поки перемагаємо не ми. Вона шкідлива для нашого організму, а також для матеріалів та конструкцій будівлі.


Цвілеві грибки виділяють токсини, які можуть викликати хронічні бронхіти, бронхіальну астму, ревматизм, слабкість і підвищену стомлюваність. Війна з цвіллю триває, і якщо ми не можемо перемогти, то повинні попередити появу цвілі в квартирі. Багато хто втомлюються боротися з цвіллю і просто закривають уражені місця килимом або картиною. Думаючи, що цвіль не видно, а значить її немає. Це не правильно! Як же позбутися від цвілі? Для початку слід встановити, чому вона виникає.

Чому в будинку з’являється цвіль?

У будинку цвіль може виникнути з наступних причин:

  • Промерзання зовнішніх стін. Через ненадійне зчеплення штукатурки з поверхнею, стіни промерзають і відволожуються. Цвіль при цьому утворюється на стиках, в кутах і зовні нагадує чорний наліт.
  • Погана вентиляція. Особливо цей фактор впливає на «здоров’я» кухні та ванної кімнати, де вологість за замовчуванням підвищена. Щільні пластикові вікна, відсутність системи кондиціонування, нерегулярне провітрювання – і в результаті по кутах стін розповзається грибок.
  • Ґрунтова вогкість. Через неправильне влаштування горизонтальної ізоляції цвіль може спостерігатися на стиках між підлогою та стінами.
  • Неполадки у водопроводі. При підтікаючих трубах цвіль дуже швидко поширюється. Якщо «прогавити» початкову стадію плісняви, то без серйозного ремонту не обійтися.
  • Протікання даху. У суху погоду цей чинник може і не проявлятися, але при першому серйозному дощі з’являться широкі патьоки, які з часом стануть чорними. У зимову пору подібний витік в даху призведе ще до того, що замерзла вода залишиться в штукатурці.
  • Відсутнє або недостатнє опалення. Приміщення, яке не опалюється, відволожується і покривається пліснявою.

Грибок та цвіль досить часто може з’явитись і у житлових кімнатах, найчастіше у кутках та на стінах, що закриті шафами та килимами, особливо з північної сторони. Деякі намагаються спеціально «утеплити» стіну килимом, щоб вона не промерзала, але від цього стає ще тільки гірше, оскільки закривають ці поверхні від вентиляції теплим повітрям.

Треба пам’ятати, що система вентиляції в квартирах радянської забудови та більшості новобудов спроектована за принципом природного припливу повітря через нещільності у вікнах і вхідних дверях і його відтоку через вентиляційні канали в кухнях, ваннах чи туалетах. Тому установка вхідних дверей з герметичним притвором, пластикових вікон, більш герметичних, ніж старі дерев’яні вікна, порушує і приплив, і відтік повітря з квартири. У цих умовах кратність повітрообміну в квартирі різко знижується, а ймовірність підвищення вологості збільшується.

Всі вищеперелічені причини виникнення грибка так чи інакше підрозумівають під собою підвищену вологість у квартирі, як позбавитися від якої мало хто знає.

Сирість в квартирі: як позбутися назавжди

Підвищена вологість провокує не тільки виникнення цвілі, але і різні захворювання у мешканців квартири: починаючи від головних болів і закінчуючи проблемами з суглобами. Тому від вологості необхідно позбавлятися в обов’язковому порядку. Зробити це можна такими способами:


  • Утеплити квартиру зовні та зсередини;
  • Добре опалювати всі кімнати, при необхідності використовуючи додаткові обігрівальні прилади;
  • Встановити в квартирі кондиціонер, який буде підсушувати повітря;
  • Подбати про якісну вентиляцію;
  • Не сушити одяг у квартирі, віддаючи перевагу балкону або пральній машинці з функцією сушки білизни;
  • Під час приготування їжі на плиті використовувати витяжку.

Цвіль на шпалерах: як позбутися

Оскільки грибок поширюється дуже швидко, то позбутися від нього без видалення шпалер можна лише на самих ранніх стадіях. Необхідно обробити заражені поверхні одним з таких засобів:

  • Столовим оцтом;
  • Засобом побутової хімії, що містить хлор;
  • Нашатирним або етиловим спиртом;
  • Слабким розчином марганцівки;
  • 3% розчином перекису водню;
  • Лавандовим маслом або розмариновою ароматичною олією.

Застосування будь-якого з перерахованих вище засобів може привести до знебарвлення або зміни кольору шпалер. Також існує високий ризик того, що цвіль повернеться найближчим часом, оскільки, швидше за все, грибкові колонії вже міцно засіли на стінах під шпалерами.

Цвіль на стінах: як позбутися максимально швидко

Не варто відкладати видалення грибка зі стін, оскільки цвіль дуже швидко «роз’їдає» поверхні і приблизно за 10-12 місяців може дістатися крізь штукатурку до бетону або цегли. Щоб позбутися від цвілі на стіні, необхідно по черзі виконати наступне:


  • Видалити уражені пліснявою шпалери та листи, прилеглі до них;
  • Намочити поверхні стін водою, оскільки вона перешкоджає поширенню грибкових спор по повітрю;
  • Видалити шар штукатурки;
  • Металевою щіткою або скребком старанно зчистити наліт;
  • Ретельно підмести приміщення;
  • Висушити стіни;
  • Обробити поверхню препаратом від грибка.

Потрібно звернути увагу на важливий нюанс: Необхідно добре просушити пошкоджену ділянку. Без просушування, що здається на перший погляд дрібницею, ніяк не обійтися, тому що це є найефективнішою профілактикою проти рецидивів появи грибка. Сушити рекомендується всю стіну цілком. Можна за допомогою активної вентиляції або обігрівача.

Засоби боротьби з цвіллю

Народний засіб від грибка на стінах полягає в обробці поверхні канцелярським клеєм, розведеним водою. Але набагато простіше придбати один із спеціальних препаратів – антисептиків, що є засобом для видалення всіх видів цвілі.

Антисептики – це хімічні засоби, що володіють протигрибковою дією. Такі препарати, переважно, не містять хлору та безпечні для людей і домашніх тварин.


Існують водорозчинні антисептики і ті, які розводяться уайт-спіритом або скипидаром. Так само є і антисептики на масляній основі. Загалом – засобів багато, але універсальних немає. При покупці поцікавтеся, для чого це засіб застосовується. Але перш ніж купувати обраний засіб, слід підрахувати, скільки його знадобиться: як правило, на 1м2 необхідно 200 мл. препарату.

Найпростіше проводити обробку засобом, що випускається в балончику. Особливо це зручно, якщо площа, заражена грибком, невелика за розмірами.

Для нанесення розчинів слід використовувати валики або кисті. Після висихання першого шару поверхню стіни потрібно повторно обробити: в ідеалі має бути нанесено 3 шари препарату.

Контактуючи з хімією, необхідно дотримуватися вказаних в інструкції правил безпеки, зокрема:

  • Проводити обробку в добре провітрюваному приміщенні;
  • Надягати маску і рукавички;
  • Працювати в закритому одязі;
  • Перед початком обробки винести кімнатні рослини і всі можливі меблі, а предмети, що залишилися накрити щільною тканиною.

Між моментом завершення обробки і початком експлуатації приміщення повинно пройти не менше доби.

Для штукатурення очищеної від цвілі поверхні краще віддавати перевагу гіпсовій штукатурній суміші, що вже містить у своєму складі антисептик. Завдяки йому значно знижується ризик повторного виникнення грибка.

Як позбутися від грибка у ванній

Найчастіше грибок утворюється на оброблених силіконовим герметиком стиках між ванною, умивальником та стіною, а також на швах між плиткою. Чорний наліт, що з’явився, не змиваються водою. Позбутися його можна таким способом:


  • Зішкребти заражений герметик;
  • Провести обробку фунгіцидною засобом;
  • Повторно нанести силіконовий герметик. Відмінно підходить спеціальний герметик, що володіє антигрибковою дією;
  • Щілини між плиткою необхідно ретельно пошкребти металевим скребком, а потім закрити затіркою, що також містить у своєму складі антисептик.

У разі якщо цвіль спостерігається на стелі, позбутися її можна наступним чином:

  • Добре скропити стелю водою і почекати 2-3 години;
  • Повністю видалити побілку і штукатурку з заражених поверхонь. На не порушеній грибком частини стелі досить прибрати штукатурку, що відшаровується;
  • Зашпаклювати всі вибоїни і нерівності;
  • За допомогою кисті заґрунтувати стелю засобом, що містить у своєму складі антисептик;
  • Дати грунтівці висохнути;
  • Зміцнити всю площу стелі проникаючою грунтівкою;
  • Відшліфувати поверхню. Стеля готова до подальшої фарбування.

Якщо можливості проводити ремонт у ванній кімнаті немає, то можна просочити стелю білизною. Завдяки своєму їдкому складу вона є прекрасним антисептиком, що знищує грибок.

Народні методи боротьби з цвіллю

Також можна скористатися народними способами боротьби з цвіллю у ванній:


  1. Розставити в кімнаті ємності з водою, в яку додано трохи йоду, або розкласти камфорні кульки. Метод допоможе тільки на ранніх стадіях розвитку грибка;
  2. У 2,5 л води додати 1 склянку бури. Пензлем нанести отриманий засіб на уражену грибком поверхню. Розчин можна не змивати;
  3. Додати у воду 1 чайну ложку лимонного соку або лимонної кислоти. Отриманим розчином протерти кахель і щілини між плитками;
  4. На заражену грибком поверхню насипати соди і залити її оцтом. Почекати, поки піна осяде, і промити поверхню теплою водою з миючим засобом;
  5. В 1 л води додати 4 столових ложки оцту. Отриманим розчином протерти заражений силіконовий герметик і кахель;
  6. Приготувати розчин з води, перекису водню, оцту і борної кислоти. Інгредієнти слід брати в пропорції 4:2:2:1. Протерти запліснявілі поверхні;
  7. Додати 2 чайних ложки олії чайного дерева в 400 мл води. Розпорошити розчин на кахель. Немає необхідності його змивати.

Народні засоби менш ефективні, ніж спеціальні антигрибкові препарати: навіть після самої ретельної обробки існує висока ймовірність повторного виникнення цвілі.

Профілактика виникнення грибка

Набагато простіше не допустити появи в квартирі грибка, ніж потім з ним боротися. Щоб не зіткнутися з цвілими стінами і стелею в своєму будинку, потрібно дотримуватися таких правил:

  • Регулярно провітрювати кімнати, особливо ванну і кухню.
  • Не сушити у ванній білизну.

  • Стежити за справністю каналізації, вчасно ремонтувати протікші крани.
  • У світлий час доби відкривати штори і фіранки.
  • Встановити систему вентиляції в кухні та ванній кімнаті.
  • Опалювати приміщення, не допускаючи переохолодження стін.
  • Двері у ванну кімнату залишати відкритими.
  • Не вирощувати герань і фіалки: з погляду грибка ці квіти є прекрасним місцем для його розмноження.
  • Залишати трохи простору між меблями і стінами для циркуляції повітря.
  • Кожен місяць протирати самі «ризиковані» поверхні засобом від грибка і цвілі.
  • Під час ремонту використовувати вологостійкі матеріали.

Грибок – серйозний і небезпечний ворог, але боротися з ним необхідно. І чим раніше почати «війну», тим менше шкоди цвіль завдасть помешканню.

Источник: gospodarochka.in.ua

1 Послідовність дій

Щоб позбутися від цвілі на поверхні стін, необхідно спочатку виконати деякі підготовчі дії у такій послідовності:


Дія Опис

Перевірити вентиляцію приміщення

Для цього достатньо піднести до системи вогонь (запалений папір, паличку, сірник, запальничку). Якщо вентиляція працює погано, то її слід очистити. Додатково можна скористатися пристроями для зовнішньої прибирання

Стабілізувати вологість повітря в кімнаті

Недостатньо просто відмити стіни – необхідно спочатку усунути умови, які сприятливі для розвитку грибкової культури.

Зазвичай поява цвілі пов’язано з низькими температурами в приміщенні і підвищеним показником вологості. Тому, перш ніж братися за хімікати проти грибкової інфекції, рекомендується спочатку усунути основні причини її появи. В іншому випадку через деякий час після першої обробки чорний наліт знову з’явиться

Вивчити стан ущільнювача дверей у ванній кімнаті

На її нижній частині повинна бути невелика виїмка для вентиляції. Якщо двері дуже ущільнена, то це перешкоджає нормальній циркуляції повітря. Якщо такого отвору немає, то можна збільшити відстань між дверима і лутков

Перевірити віконну систему

При її виборі обов’язково потрібно приділяти увагу показнику повітрообміну. У продажу є вікна, які вже мають кліматичне обладнання та вентиляцію. Рекомендований варіант – це системи з клапанами припливного типу. Коли підвищується показник вологості повітря в кімнаті, вони автоматично відкриваються

Коли всі підготовчі заходи закінчені, можна починати роботу по боротьбі з цвіллю. Вона виконується в наступному порядку:

  1. 1. Спочатку слід металевою щіткою ретельно пошкребти по стіні, щоб видалити грибок і сліди його перебування. Зазвичай він в’їдається в стіни. Якщо встановлена плитка, то її рекомендується зняти, щоб забезпечити доступ до стіни для повної обробки. Обов’язково попередньо надягти респіратор для захисту дихальних шляхів.

  2. 2. Після обробки металевою щіткою поверхню не слід промивати водою. Необхідно відразу скористатися препаратами: антибіотиками, антисептиками, фунгіцидними засобами. Можна взяти народні кошти.
  3. 3. Після обробки доведеться чекати кілька годин, щоб засіб знищило інфекцію.

2 Магазинні препарати

Знищити грибок на стінах можна за допомогою різних засобів, придбаних в спеціалізованих відділах побутової хімії:

Засіб

Опис

Нано-фікс

Є протигрибковим препаратом

Метас-біо

Швидко знищує плями. Є антисептиком швидкого дії

Неомід-біо

Швидко знищує наліт. Підходить і для підпільних приміщень, і для квартир

Dufa Schimmel entferner

Видаляє цвіль, мох, водорості на плитці, кам’яній кладці, дереві, пластмасі. Засіб надає дезинфікуючу і попереджувала дія

Олімп Стоп-цвіль

Підходить для житлових кімнат і підвалів. Засіб не має забарвлення. Ним можна обробляти стіни з цегли, деревини, кераміки, гіпсокартону. Також підходить для пофарбованих і оштукатурених поверхонь.

Для домашніх тварин розчин повністю безпечний

Абедіс 06

Необхідно 1 частину змішати з 2 частинами води і наносити склад на стіни тільки пензликом. Після цього потрібно почекати добу і промити поверхню чистою водою. При необхідності процедуру повторити, коли стіна просохне

Фонгифлюид Альпа

Підходить для обробки зовнішніх і внутрішніх приміщень. Продається вже в розведеному вигляді. Розчину об’ємом 1 л достатньо для обробки 5 кв. м поверхні

Біоцид

Потрібно 1 частина кошти на 3 частини води. Для 1 кв. м. простору достатньо 100 мл розчину

Биотол

Засіб продається у вигляді спрею. Воно справляється не тільки з грибком, але і водоростями, мохами, позбавляємо

Дали

Цей універсальний антисептик підходить для обробки всіх поверхонь

При використанні таких препаратів знадобляться:

  • закрита одяг;
  • головний убір;
  • спеціальні окуляри;
  • гумові рукавички.

Більшість коштів продається у формі концентрату, який слід розводити, а потім розпорошувати на стіни або натирати їх.

Після цього потрібно прибрати шар цвілі разом з відшаровується поверхнею. При необхідності процедуру треба знову повторити.

3 Народні засоби

В домашніх умовах можна приготувати безліч різних складів з підручних засобів від цвілі. Вони не менш ефективні, ніж магазинні. Кілька перевірених рецептів, що допомагають назавжди прибрати цвіль, представлені в таблиці.

Засіб

Застосування

Оцет

Навіть розчин зі слабкою концентрацією є отрутою для цвілі. Перевага його використання полягає в тому, що при процедурі не виділяються випаровування, які небезпечні для здоров’я людини, як у випадку з сильнодіючої побутовою хімією.

На очищену щіткою поверхню треба розпорошити з пульверизатора звичайний столовий оцет. Після протерти стіну вологою губкою. Через годину промити всі водою і провітрити кімнату. Якщо грибок сильно в’ївся в матеріал, то через тиждень обробку слід повторити

Харчова сода

Слід розчинити 1 ст. л. кошти в склянці води. Потім треба обприскати поверхню або протерти її ганчіркою, змоченою в такому засобі. Немає необхідності змивати розчин

Лимонна кислота

Потрібно упаковку порошку розчинити в 2 л води і нанести речовина на стіну. Засіб не змивати

Перманганат калію

Проста «марганцівка» теж згубна для грибка.

Потрібно приготувати слабкий розчин: знадобиться 1 ч. л. порошку на 1 л води. Потім розчином потрібно протерти стіну, але не промивати її після обробки

Перекис водню

Потрібно 3%-ний розчин, який продається в аптеці, нанести на стіну і почекати деякий час (приблизно 1-2 години). Якщо поверхня пофарбована, то використовувати перекис не рекомендується

Нашатирний спирт

Дія цього засобу нагадує ефект після використання відбілювача. Для пористих поверхонь нашатир використовувати не можна.

Необхідно змішати засіб рівними частинами з водою, а потім розпорошити розчин на стіну. Через годину все промити чистою водою. Обов’язково треба провітрити кімнату, щоб у домочадців не почалося запаморочення і нудота через їдкого запаху

Бура

Це речовина теж не шкодить людині. Воно підходить для дезінфекції. Бура має протигрибкову, інсектицидну та гербіцидної властивостями.

Необхідно змішати 1 склянку речовини з 2,5 л чистої води. Засобом треба обробити стіни.

Продукт підходить для застосування в профілактичних цілях проти цвілі

Суміш перекису водню, оцту і борної кислоти

Необхідно взяти перші 2 компонента по 2 частини, потім додати 1 частину борної кислоти і долити 4 частини води. Засіб треба розпорошити на пошкоджену поверхню, а через пару годин промити її

Канцелярський клей

Слід розвести засіб водою в рівних частинах, а потім обробити одержаним складом стіни.

Такий метод підходить тільки для легких форм ураження поверхні

Спиртова настойка йоду

Необхідно налити засіб плоскі блюдця і розставити в недоступних місцях в кімнаті. Такий засіб допомагає тільки на ранніх стадіях ураження

Камфарные кульки Їх слід розмістити на підлозі по всій кімнаті

Олія чайного дерева

Цей натуральний продукт теж надає потужне протигрибкову дію, але для людини і домашніх тварин він повністю нешкідливий. Крім того, засіб знищує і бактеріальні інфекції.

Перед застосуванням потрібно в 1 чашці води розчинити 1 ч. л. ефірного масла

Екстракт кісточок грейпфрута

Його дія схоже на ефект олії чайного дерева, але при його використанні не з’являється аромату. Засіб володіє не тільки протигрибкову, але і дезінфікуючу, дезодоруючі властивості.

На 1 чашку води потрібно взяти 10 крапель екстракту. Розчин треба нанести на стіни, а потім змивати через кілька годин. Рекомендується повторювати обробку кілька разів

Лавандова і розмаринове масло

Роблять те ж дію, що і екстракт грейпфрутовых кісточок. Для приготування розчину дотримуються ті ж пропорції

Відбілювач

Це ефективна заміна професійних засобів, але він підходить не для всіх поверхонь, так як може знищити фарбу або фактуру.

Необхідно змішати 1 частина кошти з 10 частинами води. Розчин слід наносити пензликом на стіни і чекати, поки вони просохнуть.

Обов’язково потрібно одягати респіратор для захисту дихальних органів. Гумові рукавички теж потрібні

Всі ці засоби відрізняються дешевизною і доступністю, а розчини з них можна приготувати своїми руками.

Щоб повністю усунути цвіль і не допустити її появи в подальшому, рекомендується скористатися антисептичної грунтовкою. Її можна придбати в будь-якому будівельному магазині. Слід розводити розчин у воді до потрібної концентрації, а потім наносити на стіну і чекати, коли вона просохне.

Важливо перед обробкою поверхні ретельно почистити її і вивести грибок народними або магазинними засобами. При необхідності можна зняти матеріал аж до основи – головне знищити цвіль повністю, інакше вона знову з’явиться через час. Коли захисний шар просохне, можна приступати до штукатурці, клеєння шпалер, фарбування стін.

Источник: diagnoz03.in.ua

Як назавжди вивести цвіль на стінах

Відомо, що волога в приміщенні здатна привести до безлічі неприємних наслідків. З-за неї, зокрема, з’являється грибок і цвіль на стінах. Вони не тільки негативно відбиваються на зовнішньому вигляді стін, але і руйнують їх, наносять шкоди людському здоров’ю, так що ця загроза дуже серйозна і треба не просто знати, як вивести цвіль, але і робити це як можна швидше. Люди часто навіть не можуть зрозуміти, звідки у них з’явилися такі захворювання, як астма, алергія і різні проблеми з дихальною системою і шлунково-кишковим трактом. Дуже часто причиною всіх цих хвороб стає саме цвіль. Тому дуже важливо своєчасно видалити її зі стін, а ще краще — запобігти її появу.

Цвіль дуже шкідлива для здоров’я людини, тому її краще запобігти.

Чому з’являється цвіль?

Перед тим як вирішувати, чим вивести цвіль з поверхні стін, потрібно розібратися в основних причинах її появи і, по можливості, ліквідувати їх. Люди виводять цвіль зі стін різними засобами, у більшості випадків вони універсальні, але є й індивідуальні моменти, які теж потрібно враховувати.

Основна причина появи і розвитку цвілі і грибка на стінах — це волога. Грибок може з’являтися з-за неправильного укладання ізоляції горизонтальних і вертикальних фундаментів. Друга причина появи цвілі — це промерзання стін. Найчастіше цвіль з’являється унаслідок неправильної роботи вентиляції.

Цвіль не тільки руйнує стіни будинків, але і завдає величезної шкоди здоров’ю людини.

Грибок може з однаковою силою поширюватися як на поверхні стін з дерева, так і на цегляних конструкціях. Вивести цвіль зі стін з цегли досить просто.

Якщо мова йде про деревині, єдиним рішенням є вирізка зараженої ділянки і його подальше спалювання. Всі елементи з сирої деревини обов’язково повинні оброблятися спеціальними протигрибковими засобами ще до їх занесення в приміщення.

Порядок боротьби з цвіллю

Щоб швидко і ефективно вивести цвіль зі стін, необхідно точно визначити причину її появи.

У цьому випадку можна підібрати найбільш оптимальний комплекс відповідних засобів для боротьби з грибком.

Загальна схема, відповідно до якої можна вивести цвіль зі стін, виглядає наступним чином:

  • проводиться ретельне видалення цвілі і чищення всіх заражених поверхонь;
  • очищені поверхні або вся стіна повністю добре висушуються;
  • обов’язково перевіряється теплоізоляція стін, оскільки саме там може знаходитися вогнище виникнення цвілі;
  • якщо теплоізоляція стін вражена, її необхідно замінити.

При влаштуванні теплоізоляції потрібно бути дуже уважним, оскільки найменші помилки в подальшому можуть, крім усього іншого, стати причиною поширення цвілі.

Фактори, що сприяють розвитку грибка

Основні фактори, які сприяють активному розвитку цвілі, наступні:

  • гумові рукавички;
  • респіраторна маска;
  • гідроізоляційний склад;
  • грунтовка;
  • антисептик;
  • шпатель.

Виведення цвілі із стін: покрокова інструкція

Щоб позбутися від цвілі і грибка дуже допомагає мідний купорос.

Проблема усунення цвілі і грибка з поверхні стін хвилює багатьох людей. Тепер, коли ви знаєте, чому може з’явитися цвіль на стінах вашого будинку, прийшло саме час розглянути методи її виведення.

Основоположним чинником ефективного усунення грибка є ліквідація причини його появи, які були розглянуті вище. Лише після їх повного усунення необхідно приступати до завершальної стадії — до видалення цвілі і грибка, а також будь-яких слідів їх прояви.

Як правило, цвіль знаходиться на шарі штукатурки. Його необхідно відповідним чином обробити, проте спочатку слід перевірити зчеплення обробки з поверхнею стіни. Зробити це досить просто. Треба простукати молотком всю область. Якщо ви почуєте глухий звук, то штукатурка відокремилася від поверхні, прийшла в непридатність і підлягає заміні.

Існує кілька Видів грибка і цвілі: грибок гниття, синяви і пліснявий.

Якщо ж зчеплення штукатурки зі стіною є правильним, поверхню потрібно ретельно очистити за допомогою спеціального препарату. Обов’язково дотримуйтесь інструкції, запропоновану виробником.

Робота виконується в наступному порядку: спочатку поверхні стін змочуються водою, щоб в процесі чищення шару цвілі її спори не поширювалися по повітрю по всьому приміщенню. Далі уражені ділянки обробляються спеціальним препаратом. Причому робиться відступ 1 м, щоб напевно вивести зароджуються шари.

Краще всього використовувати для цього звичайну кисть, пістолет-розпилювач або валик. На ринку продаються спеціальні препарати — фунгіциди у формі спреїв, але в цьому випадку об’єму одного балончика (близько 0,5 л) може не вистачити. Так що дане рішення добре підходить тільки для обробки невеликих площ. Краще нанести засіб в 2 або 3 шари. Кожен наступний шар необхідно наносити лише після того, як попередній повністю висохне.

Цвіль треба видаляти разом з пошкодженої штукатуркою, що представляє собою рихлу чорну масу.

Тепер вам потрібно взяти гарну металеву щітку або який-небудь інший підручний інструмент, наприклад, дриль із залізною щіткою, і видалити цвіль з поверхонь. Не забувайте про необхідність використання маски і очок, забезпечте гарну провітрюваність приміщення, оскільки вдихати літаючі в повітрі частинки грибка дуже небезпечно. Крім цього, необхідно обов’язково запобігти осіданню спор цвілі на інші ділянки. Після обробки видалені інфіковані фрагменти спалюються.

В дуже запущених випадках цвіль встигає розвинутися настільки сильно, що вона проникає в глибокі шари. Це особливо актуально для пористих матеріалів. Тут у грибка формується його основна грибниця. Якщо ви не видалите її повністю, зовнішня обробка не зможе повністю усунути проблему, а просто приховає зовнішній прояв на короткий час. Тому по можливості необхідно повністю замінити фрагмент. В іншому випадку слід дістатися до найглибших шарів і повністю видалити грибок, що теж може привести ділянку в непридатність і його все одно доведеться замінювати.

Короткий опис статті: антисептик для стін Перед тим як вивести цвіль на стінах, необхідно розібратися в причинах її появи. Тільки після усунення цих причин можна буде починати ефективну боротьбу з грибком. антисептик для стін, вивести цвіль стіни виведення

Джерело: Як вивести цвіль на стінах: покрокова інструкція

Источник: antyseptyky.com

Цвіль на шпалерах: обережно, це небезпечно

Причини появи цвілі на шпалерах
Присутність цвілі в житло псує настрій і здоров’я

Грибок любить сирість, і з’являється в старих будинках, де в стінах відсутня належна система вентиляції. Сприяють утворенню та розвитку грибка щілини в стінах, вікнах або дверях. Через них в приміщення з вулиці потрапляє холодне повітря. В результаті кімнатна температура знижується, зростає рівень вологості і в приміщенні з’являється відчуття вогкості.

Грибкові освіти часто поширюються в кутових кімнатах. Грибок має властивість швидко розмножуватися, спочатку він з’являється на стінах під шпалерами, потім виникає на шпалерах, якщо з ним не боротися, покриватися цвіллю можуть навіть речі. У житловому приміщенню з’являється чорна цвіль, найнебезпечніша з усіх видів грибків.

Грибок виділяє токсичні речовини, які знаходяться в повітрі і витають не тільки в ураженій цвіллю кімнаті, але і по всій квартирі. Найстрашніше те, що токсини потрапляють в організм людини через дихальні шляхи, осідають на шкірі і вражають слизову. Як тільки ви помітили, що з’явилася цвіль на шпалерах, негайно починайте з нею боротьбу. Чим раніше ви почнете позбуватися від грибка, тим швидше зможете його вивести.

Розмноження цвілі в квартирі загрожує серйозними проблемами зі здоров’ям. В результаті знаходження в зоні впливу грибка з’являються алергічні реакції, почервоніння очей, нежить, кашель, слабкість. Особливу небезпеку грибкові спори представляють для дітей, літніх людей та вагітних жінок. Імунітет у цих категорій людей ослаблений, проблеми зі здоров’ям у них починаються з першого вдиху токсичних речовин.

Як позбутися від грибка на шпалерах

Як тільки ви виявили на стінах поява грибка, потрібно розібратися, як видалити цвіль з шпалер. Щоб позбутися від неї раз і назавжди, потрібно встановити причини її появи. Коли наліт з’явився на шпалерах, майте на увазі, що цвіль під шпалерами теж існує. Грибок починає спектр дії зі стіни і проступає на шпалери. На вінілових покриттях він з’являється частіше, ніж на рідких шпалерах, але в приміщеннях з високим рівнем вологості вражає і рідкі шпалери.

У боротьбі з ним недостатньо буде очистити уражену поверхню. Розберемося, що робити, коли з’явився грибок в будинку. Щоб викорінити вогнище зараження, доведеться провести масштабні роботи і зробити ремонт:

  1. Зніміть уражені пліснявою шпалери. Не забудьте на час ремонтних робіт надіти респіратор або маску і рукавички. Вдихати токсичні речовини вкрай небезпечно, передбачте собі засоби захисту від них. Пошкоджені шпалери негайно викидайте, не тримайте їх у приміщенні.
  2. Очистіть стіни від грибка. Для цього за допомогою шпателя зніміть пошкоджену грибком штукатурку. Оздоблювальні шари видаляйте до тих пір, поки стіни не будуть чистими і сухими. Затирати стіну можна також за допомогою наждачного паперу.
  3. Після ремонту підтримуйте в приміщенні оптимальний температурний режим. Не допускайте підвищеної вологості, регулярно провітрюйте і опалювати будинок, кімнату або квартиру.
  4. Щоб захистити нові шпалери від цвілі, обеззаразьте стіни. Для цього нанесіть на поверхню спеціальні засоби від цвілі перед наклеюванням шпалер. Протигрибкові препарати можете купити в будівельному магазині. Обробку стін фунгіцидною (протигрибковим) засобом рекомендується здійснювати 3-4 рази, давайте час на висихання (до 4 годин після кожної обробки).
  5. Вирівняйте стіну за допомогою необхідних будматеріалів і поталу нові шпалери.

Розростання грибка активізується в осінньо-весняний період, коли підвищується рівень вологості. Якщо ви проводите ремонтні роботи в ці часи року, є ризик, що грибок може знову з’явитися. Запобігти цьому ви можете за допомогою підтримки в будинку або квартирі теплого сухого повітря.

Народні засоби проти грибка на шпалерах

У питанні «як вивести цвіль?» Вам допоможуть не тільки спеціальні антисептики. Використовуються в боротьбі з грибком і народні засоби. Враховуйте, що вони будуть ефективними лише тоді, коли ви зніміть старі шпалери, продезинфікуєте стіни самостійно приготованими засобами, і усуньте причини появи грибка:

  1. У боротьбі з цвіллю вам допоможе хлорний розчин. Розбавте хлорку з водою і протріть очищені стіни. Для того підійдуть всі побутові засоби для чищення різних поверхонь з вмістом хлору.
  2. Чи не дасть стін і шпалер знову покритися пліснявою харчова сода. Для цього протріть поверхню водою з содою.
  3. Ефективна обробка стін оцтом. Кислотний розчин не тільки вбиває грибкові бактерії, але і знезаражує поверхню.
  4. Щоб запобігти появі цвілі на шпалерах, стіни також можна обробляти розчином нашатирного спирту або перекисом водню.

Тепер ви знаєте, чим обробити поверхню, щоб грибок на ній більше не з’являвся. Ви можете використовувати як хімічні препарати, так і народні засоби.

Источник: www.dizayn.top

Як боротися з чорною цвіллю

Найголовніше — це усунути причини та фактори, які призвели до появи цвілі в будинку.

Для цього:

• щодня і якомога частіше впускати у приміщення чисте повітря;

• за можливістю встановити витяжку або вентилятор;

• перевірити гідроізоляцію труб;

• відремонтувати або поміняти труби, та крани, що протікають;

• для ванної — встановити досить потужний сушник;

• зашпаклювати тріщини у стінах, стелі, підлозі;

• регулярно прочищати вентиляційні канали;

• встановити теплу підлогу (ідеальний варіант для ванної);

• утеплити стіни зсередини, якщо стіна ванної або кухні контактує з холодним повітрям сходового майданчика.

Як усунути чорну цвіль

Сильні засоби від чорної цвілі, такі як CuSO(мідний купорос) або розчин засобу для відбілювання (містить хлор) не можна використовувати за захворювань дихальних шляхів або алергії, і якщо у вашій родині є дитина. Якщо ви не прихильник подібної «хімії» спробуйте прості та більш натуральні засоби.

Головне — ретельно обробити все приміщення і дотримуватися наступних правил:

1. Перед використанням засобу очистіть поверхню.

2. Просушіть поверхню. Наприклад, за допомогою фена.

3. Під час роботи постарайтеся не збільшувати вологість повітря у приміщенні: не включайте воду.

4. Обробіть всі поверхні (з грибком і без) засобом. Використовуйте пульверизатор, губку, щітку.

А тепер — про засоби, які допоможуть позбутися від грибка.

Источник: www.epochtimes.com.ua

Як вивести цвіль на стінах

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.